Българският национален отбор по волейбол за жени се класира на осминафинал на Европейското първенство, което се провежда в Белгия, Италия, Германия и Естония.

Селекцията на треньора Лоренцо Мичели надви Швейцария с 3:1 (21:25, 25:23, 25:17, 25:13) и зае второто място в групата, след един от фаворитите за титлата - "скуадра адзура". Това е четвърта победа за нашите, като те отстъпиха единствено пред италианките.

В първата фаза на елиминациите България ще срещне Словакия в неделя във Флоренция. Съперникът е преодолим.

Съставът ни - Радостина Маринова (22 точки), Мария Йорданова (7), Петя Баракова (4), Мирослава Паскова (7), Мария Кривошийска, Мира Тодорова (12), Мила Пашкулева-либеро (Борислава Съйкова - 9, Елена Бечева - 11), започна колебливо и швейцарките взеха първия гейм, след като дръпнаха в резултата още от началото.

Отборът от алпийската страна продължи да налага превъзходство и във втория, като поведе със 7:4. Селекционерът Мичели обаче направи смени, които стабилизираха българските редици, така започна обратът. Радостина Маринова, която тръгна със силни изяви още от началото, направи няколко успешни атаки, което наклони везните в полза на България във втората част.

Заработи и блокадата ни, така в третия и четвъртия гейм Маринова и компания доминираха изцяло, като изковаха заслужена победа. И очакват в добро настроение втората фаза на първенството.