Първите осминафинали на Шампионската лига приключиха снощи с два двубоя, развръзката в които остава за реваншите през март - "Порто" победи драматично "Арсенал" в самия край с 1:0, а "Наполи" и "Барселона" направиха 1:1.

"Драконите" изковаха важния успех, който им оставя шансове за ответния сблъсък в Лондон, с красиво попадение дълбоко в добавеното време след удар от дистанция на Галено, който направи безпомощен вратаря Давид Рая.

"Топчиите" не успяха да създадат нито едно чисто голово положение пред вратата на домакините, които се разминаха с гола в 21-ата минута. Галено стреля силно отблизо в страничната греда, а при добавката отново голмайсторът не можа да намери целта и топката излезе в аут.

"Порто" също достигаше трудно до удари към вратата на противника, а "артилеристите" владееха повече топката, но нямаха никакви чисти ситуации за попадение.

Португалците имат само едно поражение пред собствена публика в последните си 18 домакинства в Шампионската лига, но нямат победа в 21 гостувания в Англия, като са направили три равенства и са допуснали 18 поражения.

В същото време в Неапол "Барселона" на три пъти пропусна да поведе в резултата на стадион "Диего Армандо Марадона". На два пъти 16-годишният Амин Ямал и веднъж Роберт Левандовски бяха неточни пред вратата на италианския шампион.

Преди края на първата част Илкай Гюндоган и отново Левандовски бяха неточни пред вратата на "Наполи".

След точно час игра полският голмайстор се разписа след пас на Педри. В 75-ата обаче Виктор Осимен изравни, давайки надежди за "Наполи" преди реванша на стадион "Камп Ноу".

"Небесносините" нямат нито една победа в последните си пет мача срещу първенеца на Испания, записвайки три равенства и две поражения.