След 104-минутна битка ЦСКА-София се добра до 1:0 като гост на "Етър" в отложен мач от Първа лига. Марселино Кареасо вкара единствения гол в 49-ата, а "червените" играха близо едно полувреме с човек по-малко заради червен картон на Амос Юга в 60-ата.

Добавеното време на битката във Велико Търново се оказа 14 минути. Два пъти ВАР се произнесе с полза на ЦСКА-София - след преглаждане на видеозаписи бяха отменени дузпа и гол за "Етър". Втората ситуация бе за засада - доста спорна. За съмнението допринасят малкото видеоповторения.

Тимът на Нестор Ел Маестро излезе на второ място с 32 точки, колкото има и лидерът "Черно море", но е с по-добра голова разлика. С два по-малко е "Лудогорец" и на 5 т. от върха. "Етър" е последен с 8 т. "Левски" (вече с пълните 15 двубоя) събра 27 т., колкото имат и "орлите". "Арда" е с 25 т. от 14 срещи.

"Болярите" създадоха по-опасните положения през първото полувреме и можеха да поведат, но майсторски намеси на Густаво Бусато и няколко пропуска спасиха гостите.

Още в началото Бусато отрази удар на Георги Ангелов, а в следващата атака Шахредин Букхолда стреля с глава близо до дясната греда. Попадение на Мартин Тошев пък в 18-ата минута не беше зачетено заради засада.

Малко преди почивката "Етър" имаше нова голяма възможност да поведе. Кольо Станев изпрати много красив удар по диагонал към вратата на ЦСКА-София, а Бусато отби. Топката достигна Мартин Моран и той стреля с глава, но бразилският страж отново опази вратата си. Доста слабо полувреме на "червените", които извадиха огромен късмет.

В 49-ата Матиас Фаетон отне в половината на "Етър" и стреля по тревата, а топката бе избита от Мартин Величков. При разбъркването Марселино Кареасо обаче порази целта с обръщане - 1:0.

ЦСКА-София остана с човек по-малко след час игра. Капитанът Амос Юга извърши нарушение срещу откъсналия се от центъра Крум Стоянов. Първоначално главният съдия Ивелин Занев даде дузпа и жълт картон, след което обаче се стигна до ВАР. Така Занев взе друго решение - изгони Юга с червен картон, тъй като прецени, че нарушението е започнало извън наказателното поле.

А от прекия свободен удар на линията на пеналта Мартин Тошев уцели човек на стената. Въпреки че останаха с човек по-малко, гостите се справяха добре в опазването на крехкия си аванс.

Към края на 5-минутното добавено време "Етър" стигна до 1:1 с красива многоходова атака, завършена с попадение от ветерана Ивайло Димитров. В нов преглед с ВАР обаче бе установена засада на Янков, така голът бе отменен, а над 5-те допълнителни минути се играха още близо 9.

Междувременно на терена и на трибуните се стигна до спречквания, за радост приключили бързо и без големи последствия.

"Арда" и "Левски" направиха скучно нулево реми

В друг отложен мач тази вечер "Арда" и "Левски" завършиха 0:0 в Кърджали - без блясък. Резултатът не устройва и двата отбора (вижте по-горе точките).

Единствените две добри положения за "сините" бяха през второто полувреме. Вратарят Анатоли Господинов парира опит на Рикардиньо от упор. Към края стражът парира и изстрел на Фадига.

Домакините се задоволиха с опити за контри, които обаче не доведоха до нищо.