Григор Димитров надви с обрат аржентинеца Факундо Банис (5:7, 7:6(3), 6:3) и е на четвъртфинал на турнира от ATP 250 в Мелбърн - подгряващ Откритото първенство на Австралия (17-30 януари).

Това е първи мач на сингъл за Гришо тази година. Ден по-рано той спечели и на двойки в същата надпревара.

Двубоят продължи близо три часа. В първите два сета българинът допусна много грешки, така логично съперникът му грабна откриващия, а вторият трябваше да се решава с тайбрек. В него по-големият опит на българина си каза думата и той изравни общия резултат.

В третата част Димитров проби за 3:2 (за първи път в срещата), след което затвърди и до края не изтърва инициативата.

В първия кръг Банис се наложи с 2:1 срещу Анди Мъри.

Днес Димитров имаше и втори мач, отново на двойки, като този път двамата с Давид Гофен отстъпиха пред специалистите Александър Недовесов (Казахстан) и Айсам-Ул-Хак Куреши (Пакистан) с 6:7(2), 6:3, 7-10. Мачът бе оспорван.