ЦСКА-София записа трета поредна загуба в група С на Лигата на конференциите - 0:2 като гост на норвежкия "Бодьо Глимт".

На изкуствения терен на една от най-северните футболни точки в Европа головете забиха Брунстад в 25-ата и Ботеим в 85-ата. Домакините удариха греда в самия край.

Те имат вече 22 поредни двубоя без поражение във всички турнири. Лидери са в групата с 11 точки, а ЦСКА-София е последен с 1 т. "Рома" прегази "Зоря" с 4:0. "Вълците" са с 10 т., а украинците също са извън борда - 6 т.

На 9 декември "Рома" гостува в София, а "Бодьо" ще пътува до Украйна.

"Червените" имаха шансове да отбележат след почивката, но отново показаха неточен мерник в евротурнира и остават с голова разлика 1:10. Единственият гол бе отбелязан в първия мач - срещу "Рома".

"Бодьо" наложи натиск още от първите минути, решен рано да реши спора. Ботеим бе замесен в няколко ситуации. В 20-ата ЦСКА-София сътвори единствената си добра атака преди почивката. Жорди Кайседо проби отляво, но бе затворен до аутлинията, топката стигна до Георги Йомов, опитът на когото бе блокиран.

Пет минути по-късно домакините откриха с прекрасен гол. Пелегрино подаде между централните защитници и вклинилият се там Брунстад технично прати топката в мрежата без да си спре топката - направо я насочи.

През вторите 45 минути ЦСКА-София заигра по-открито и с повече владение на топката. Показа, че може да се противопостави. Кайседо пропусна в 56-ата, след това отново той - с глава, а Яник Вилдсхут шутира доста неточно от добра позиция.

Така гол падна във вратата на "червените" - вихрена атака бе завършена Ботеим в 85-ата. И трети гол не бе далеч.

В понеделник ЦСКА-София гостува на "Лудогорец", който по-рано днес също загуби, така отпада от Европа.