Млад български отбор загуби от Франция с 0:3 в последната проверка за "петлите" преди Евро 2020. Двубоят се игра пред публика на "Стад дьо Франс" в столицата на страната световен шампион - около 5000 души. Това бе жест от правителството.

Антоан Гризман откри в 29-ата минута, а малко след това Карим Бензема се контузи и може да пропусне поне първия двубой на Европейското.

Заменилият го Оливие Жиру оформи крайния резултат в 82-ата и 90-ата и "сините" си заслужиха добро изпращане за шампионата, който започва в петък.

Българският тим се раздаде, но за момента силите му стигат за толкова. Още повече срещу съперник, който бе с пълни сили - използва най-големите си звезди.

Равносметката от трите контроли с участници на първенството - Словакия, Русия и Франция, е един равен и две поражения при голова разлика 0:4.

На "Стад дьо Франс" на обстрел бе поставен вратарят Даниел Наумов, който имаше отлични спасявания.

Домакините натиснаха от първите минути, решени да направят спектакъл за публиката си. На това Ясен Петров противопостави този път схема не с трима централни защитници, а с четирима в отбрана.

Първият гол на Гризман стана след рикошет и в минути, в които нашите изглеждаха по-равностойни и уверени. Но пък преди това Франция имаше няколко възможности, най-вече чрез Килиан Мбапе.

В 40-ата младият Наумов предотврати 0:2. Спасяванията срещу мегазвездата на "Пари Сен Жермен" и компания продължиха и след почивката.

Гостите отправиха неточен удар към вратата в 79-ата минута чрез Бирсент Карагерен.

Малко след това дойде развръзката с попаденията на Жиру.

Първият мач на Франция е на 15 юни срещу Германия.

Съставите:

Франция: Юго Лорис, Бенжамен Павар , Преснел Кимпембе, Рафаел Варан, Люка Ернандес (Люка Дин), Н'Голо Канте (Тома Льомер), Пол Погба, Корентен Толисо (Муса Сисоко), Антоан Гризман (Усман Дембеле), Килиан Мбапе (Бен Йедер), Карим Бензема (Оливие Жиру);

България: Даниел Наумов, Иван Турицов (Бирсент Карагерен), Петко Христов, Валентин Антов, Васил Божиков, Ивайло Чочев (Петър Витанов), Доминик Янков (Андреа Христов), Илиан Илиев, Божидар Краев (Момчил Цветанов), Атанас Илиев (Георги Минчев), Кирил Десподов (Димитър Илиев)