България завърши 1:1 срещу Словакия в контрола преди Евро 2020, играна на стадион в австрийския град Рийд. Съперникът ни ще участва на финалите, започващи идната седмица.

В 6-ата минута селекцията ни удари греда чрез Кирил Десподов. В 9-ата таранът на "Ботев" (Пловдив) Атанас Илиев откри резултата.

Двата тима поделиха първото полувреме - до 25-ата минута България бе по-добрият състав, като можеше да води и с 2:0. В 26-ата Бенеш изравни и нататък словаците имаха леко преимущество.

Опонентите деляха надмощие и след антракта. Размениха по една добра ситуация.

В нашия състав след дълго отсъствие се завърна Николай Михайлов, който пази през второто полувреме. Имаше намеса в края.

Контузия получи Иван Турицов, дано не се окаже тежка.

На 5 юни селекцията на Ясен Петров гостува на Русия, а на 8-и - на Франция. Те също са финалисти на Европейското.