Нова регистрация

(минимално 8 символа)

"Локомотив" (Пловдив) победи ЦСКА-София с 2:0 на "Лаута" и направи важна крачка към второто място. "Черно-белите" имат три точки аванс пред "червените" при две срещи до края.

При равен актив предимството е на страната на Локо. Вторият в елита направо се класира за новия турнир Лига на конференциите, докато третият играе бараж със седмия. Все пак ЦСКА-София е и на финал за Купата на България срещу "Арда" в сряда.

Тимът на Любослав Пенев разочарова феновете си тази вечер - след много силния двубой срещу "Лудогорец" преди броени дни. Гостите не записаха точен удар във вратата на Илко Пиргов.

Мачът, типично надлъгване и тактическа битка между двата съперника, бе решен за осем минути след почивката.

В 76-ата минута домакините получиха дузпа заради единоборство при центриране в наказателното поле на ЦСКА-София. Димитър Илиев бе точен - 1:0.

Малко след това той вкара и втория гол - 2:0.

И преди това по-чистите положения бяха за "Локомотив". Макар че през първата част столичният тим изглеждаше една идея по-добре от своя опонент.

По-рано днес "Лудогорец" прекъсна серията от две поредни поражения с 4:1 срещу "Арда". Шампионите бяха без треньора си Валдас Дамбраускас, който гледал играчи зад граница, според информация от клуба.