Футболната асоциация Англия обмисля дали да наложи наказание (глоба) на Жозе Моуриньо заради реакция на треньора по време на мача "Тотнъм" - "Манчестър Сити" (2:0), твърдят британски медии.

Видеото от случката от снощи жъне успех в социалните мрежи и сайтове.

През първото полувреме на двубоя съдията Майк Дийн отсъди дузпа за гостите след разглеждане на ВАР. Вратарят Юго Лорис изби топката при удара на Илкай Гюндоган и при рикошета се стигна до съприкосновение с опиталия да заработи нов 11-метров удар Рахим Стърлинг.

Този път реферите в стаичката с видеоасистента прецениха, че няма основание да се даде такъв.

При прякото предаване на видеозаписа се вижда как Моу и един от асистентите му сядат на скамейката, видимо емоционални. Помощникът явно обяснява разпалено на Специалния, че Стърлинг е трябвало да получи втори жълт и съответно червен картон за симулация.

В този момент отпиващият вода двукратен победител в Шампионската лига скоква и се насочва към четвъртия съдия. След кратко "конско" Моуриньо сменя обекта си - Дийн, от когото също иска сметка.

Всичко приключи бързо и без усложнения, след почивката "Тотнъм" вкара два гола на "Сити" и спечели с 2:0. Малко преди първото попадение Олександър Зинченко от манчестърци беше изгонен напълно справедливо след втори жълт картон.

А на пресконференцията Моуриньо разкритикува Дийн - заради ситуацията със Стърлинг.