Един член на екипажа е убит, а двама са ранени след атака с дрон срещу кораб под панамски флаг в Черно море, съобщи официално Морската администрация на Панама късно снощи, цитирани от Ройтерс.
Управлението заяви, че инцидентът е станал в четвъртък и че един от ранените моряци е в тежко състояние. Корабът е успял да продължи курса си.
Морската администрация на Панама добави, че е „задвижила съответните протоколи за събиране на официална информация за инцидента и поддържа комуникация със замесените страни“.
Управлението не уточни откъде е дошла атаката с дрон, но посъветва корабите да избягват пътуване през украинските и руски води в Черно и Азовско море.
Панама управлява най-големия регистър на кораби в света – като приблизително 16% от световния търговски флот плава под неин флаг.
Още по темата
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни