Националният отбор на България извоюва 2:2 срещу Италия в европейска квалификация на стадион "Васил Левски". Стадионът бе почти празен (по-малко от 8000 зрители), времето - хладно и дъждовно, "скуадрата" рано поведе с 1:0, но накрая трябваше яростно да преследва положителен резултат. Нашите водеха с 2:1 до 84-ата минута, когато Едер изравни в официалния дебют на Ивайло Петев като селекционер на "трикольорите".

Йордан Минев си вкара автогол в 4-ата минута след грешка на вратаря Николай Михайлов. В първите десетина минути гостите мачкаха нашия състав и се разминаха с по-солиден аванс.

В 10-ата мин обаче низвергнатия заради пропусната дузпа срещу Малта бивш капитан Ивелин Попов изравни с техничен удар от 20-ина метра. В 17-ата домакините разиграха контра като по учебник, Попов напредна, комбинира с Георги Миланов, а той центрира за Илиян Мицански - 2:1. Красиви голове.

До края на полувремето и двата отбора пропуснаха отлични ситуации. Българите удариха греда - чрез Ивелин Попов, а гостите няколко пъти бяха на косъм от изравняване.

След почивката "лъвовете" се прибраха, а "адзурите" отново окупираха вратата ни. При 2:2 тимът на треньора Антонио Конте не бе далеч от втори обрат - този път с обратен знак. В епилога късметът ни покри. Все пак равенството е най-справедливия резултат. Такъв бе и в предишните евроквалификации в битката между двата отбора на стадион "Васил Левски" преди две години и половина.

Точката (и изпуснатата победа) срещу 4-кратния световен шампион все пак е лъч надежда. За първи път от месеци отборът игра с дух, а в големи периоди от първото полувреме показа и силна игра. След почивката се проявиха стари слабости, липса на добра физическа подготовка, както и ниско самочувствие. Много дискусии породи решението на Петев да заложи на Николай Михайлов на вратата вместо на Владислав Стоянов. Тепърва ще се нищи тази тема.

А точката все пак връща националите в битката за третото място, което може да осигури бараж за европейското във Франция догодина. В друг мач от групата ни Хърватия разгроми Норвегия с 5:1 в Загреб. Така "шахматистите" имат вече 16 точки, Италия е с 12, Норвегия остана с 9, а България събра 6.