"Лудогорец" заби пет гола на "Левски" - 5:1, направи много силно второ полувреме и поведе с 6 точки пред ЦСКА-София и 8 пред "Черно море" в 27-ия кръг на Първа лига. "Сините" са четвърти.

"Орлите" имат мач по-малко - отложено от миналата есен домакинство на ЦСКА 1948, така авансът им потенциално може да стане по-голям. А в четвъртък "моряците" приемат Локо (София).

За пореден път имаше интересно надиграване с много качества между "Лудогорец" и "Левски", но само през първото полувреме, след което шампионите наложиха волята си. На "левскарите" предстои мач с ЦСКА-София в неделя, като и двата отбора влизат в дербито в доста лошо настроение.

Домакините искаха да вкарат още в първите минути и го постигнаха - Руан Секо засече топката в мрежата при вихрена атака, 1:0 в 3-тата. Малко след това бразилецът бе близо до второ попадение, но не сполучи.

В 17-ата "Левски" изравни - гостите разиграха добре и Марин Петков отблизо прокара топката между краката на Серджио Пад, 1:1.

Пет минути по-късно Бърнард Текпетей опита да счупи напречната греда над Пламен Андреев с бомба от свободен удар. Би се получил зрелищен гол.

До края на полувремето имаше опасности пред двете врати, като "сините" на два пъти затрудниха Пад.

В 47-ата "Лудогорец" си върна аванса след грешка на вратаря Пламен Андреев. При центриране от свободен удар той тръгна към топката, но "увисна" и защитникът Георги Тарзиев го наказа - 2:1.

Скоро след това - в 56-ата, Якуб Пьотровски също с глава сериозно наклони везните в полза на "орлите" - 3:1. "Левски" тръгна хазартно в атака, имаше добри акции, ала видя още един гол в мрежата си след контра.

Това стана в 63-тата, когато Квадво Дуа търкулна топката в мрежата, след като трима от "Лудогорец" се оказаха пред вратата.

Домакините намалиха оборотите, "сините" атакуваха повече, бяха недалеч до второ попадение, но ги наказаха отново. Това стана в добавеното време, когато Кайо Видал се възползва от грешка на младока Дейвид Михалев - 5:1.

Освен тежката загуба, "Левски" получи още един удар - Марин Петков получи жълт картон, който го вади от мача в неделя. В отбора има и неколцина контузени.

А "Лудогорец" направи поредна заявка да защити титлата си, като този път избегне драматичния край от миналата година.