Първите осминафинали в Шампионската лига завършиха със стратегически ремита: "Шахтьор" (Донецк) - "Байерн" (0:0) и "Пари Сен Жермен" - "Челси" (1:1). Стратегически са най-вече за фаворитите, които макар и трудно стигнаха до добри резултати на чужд терен.

"Челси" трябва да благодари най-вече на вратаря си Тибо Куртоа за хикса на "Парк дьо Пренс". Двубоят бе наблюдаван от куп популярни личности и звезди. Като например бившият френски президент Никола Саркози, половинката му Карла Бруни, босът на УЕФА Мишел Платини, сър Алекс Фъргюсън, Дейвид Бекъм, личности от шоубизнеса под Айфеловата кула...

Защитникът Бранислав Иванович даде аванс на лондончани в 36-ата минута, а при това попадение блесна тактическия гений на Жозе Моуриньо, тъй като попадението бе изработено от трима бранители на "сините" от Лондон. Джон Тери центрира, Гари Кейхил отклони топката, а Иванович отбеляза с глава.

Едисон Кавани изравни в 55-ата минута. Преди и след това Куртоа спаси съотборниците си, като лиши ПСЖ от победа. Въпреки това след мача парижани изразиха надежда, че могат да изненадат "Челси" на "Стамфорд Бридж".

В същото време "Шахтьор" и "Байерн" (Мюнхен) играха в Лвов - на 1200 км от Донецк, заради взривоопасната обстановка там. Баварците бяха далеч от класата, показана при 8:0 срещу "Хамбургер" в Бундеслигата. А символичните домакини не можаха да се възползват от това, че халфът на германците Чаби Алонсо бе изгонен заради втори жълт картон 25 минути преди края. А това бе мач №100 за испанеца в Шампионската лига.

Тази вечер са мачовете "Шалке 04" - "Реал" (Мадрид) и "Базел" - "Порто".