ЦСКА-София отново спечели цесекарското дерби срещу ЦСКА 1948 - 2:1 с обрат в мач от 24-ия кръг на Първа лига, игран в Бистрица. Победният гол на норвежеца Олаус Скаршем падна в добавеното време. Домакините получиха втори жълт и червен картон и цяло второ полувреме играха с човек по-малко, след като поведоха с 1:0.

ЦСКА-София събра 51 точки, толкова имат "Лудогорец" и "Черно море", но "орлите" са с два мача по-малко.

Бускуващият през пролетта ЦСКА 1948 е шести и мястото му в топ 6 е все повече под въпрос - преследвачите "Крумовград", "Ботев" (Пловдив) и "Арда" са на 4 и 5 т., а до края на първата фаза остават шест кръга.

Мачът в Бистрица започна с интересни ситуации и пред двете врати. Радослав Кирилов (ЦСКА 1948) бе много близо до гол, но Густаво Бусато изби впечатляващо.

Гостите отговориха с отличен пас към Тобиас Хайнц, който изскочи сам срещу вратаря отляво, а шутът му бе отразен от Петър Маринов, който пази на 1948 в отсъствието на национала Даниел Наумов.

В 11-ата играещите в червено откриха с хубав гол с глава на украинеца Евгений Сердюк, перфектно засякъл с глава центриране на Педриньо.

Гостите имаха отчетливо преимущество в края на полувремето, когато в две-три ситуации се разминаха на косъм с изравняване. А малко преди почивката получиха и числен превес - за два жълти картона напълно справедливо бе изгонен Неделко Пешчевич. Втория той си заработи за грубо нарушение срещу Марселино Кареасо.

ЦСКА-София натисна след почивката, а чест прави на ЦСКА 1948, че не се затвори в пеналта си, опитваше и да атакува.

В 66-ата влезлият като смяна Данило Асприля изравни след бърза комбинация, извела го на чиста позиция (долу).

Голът успокои тима на треньора Нестор Ел Маестро, който понамали оборотите. И можеше да съжалява, домакините създадоха напрежение пред Бусато. Най-добрата им възможност от упор пропиля Антонио Вутов, като прати топката високо над вратата.

Течеше добавеното време (общо 7 минути), когато ЦСКА-София дочака и грабна шанса си. Подобна акция като за първия гол и норвежко взаимодействие - Джонатан Линдсет асистира, а Олаус Скаршем технично заби първия си гол за столичния тим, откакто бе трансфериран през зимата.

Ел Маестро стигна до обрата със смени - подобно на Асприля, двамата скандинавци също влязоха от скамейката.

"Черно море" падна в Стара Загора

Доскорошният едноличен лидер "Черно море" допусна донякъде изненадваща загуба като гост на "Берое" - 0:2, така в неделя може да се окаже изоставащ от "Лудогорец", който гостува на "Ботев" (Пловдив).

Себастиан Вия вкара от дузпа в 12-ата минута, а в 38-ата Карлос Сегундо ефектно удвои. Опитите на гостите да отбележат не дадоха резултат.

В неделя, освен мачът в Пловдив, "Левски" играе с "Крумовград", а "Ботев" (Враца) приема "Арда".