"Левски" е без победа вече в пет поредни мача в Първа лига след 2:2 срещу столичния "Локомотив" в "Надежда" от 18-ия кръг. "Сините" водеха с 2:0 до 75-ата минута.

След това Димитър Митков се разписа два пъти, включително от дузпа в петата минута на добавеното време. Двата отбора останаха съответно 13-и и пети във временното класиране.

"Сините" са равни по точки - по 29, с четвъртия ЦСКА 1948, а Локомотив има 18. Със същия актив е и 12-ият "Крумовград".

"Левски" овладя инициативата на трудния за игра терен на ст. "Локомотив" и създаде първото чисто положение след четвърт час игра, когато Рикардиньо удари напречната греда.

Единственият гол през първото полувреме падна в следващата атака на "сините" в 27-ата минута. Националът Марин Петков овладя топката отляво и нахлу в наказателното поле, след което я изпрати в далечния ъгъл - 1:0 за "Левски".

Локомотив създаде 100-процентово голово положение в 44-ата. Асен Митков загуби топката в половината на "сините" и "железничарите" организираха светкавична контра. Димитър Митков получи по дясното крило и намери непокрития в наказателното поле Карлос Франса, който обаче не уцели опразнената врата.

"Левски" вкара втория си гол в 70-ата минута, когато след бърза акция успя да се разпише Андриян Краев за 2:0.

"Локомотив" върна един гол пет минути по-късно чрез Димитър Митков. Той преодоля с лекота Пламен Андреев, който преди това отрази няколко опасни удара на домакините, които уцелиха и греда.

Така се стигна до добавеното време и дузпата за "Локомотив". Влезлият малко по-рано Стив Траоре проби отдясно и опита да преодолее Дарлан в наказателното поле, а бразилецът подложи крак и го свали на земята. Митков застана зад топката и отново прати топката зад гърба на Пламен Андреев за крайното 2:2.

По-рано днес "Славия" огорчи "Лудогорец" насред Разград с 3:2.