Александър Везенков направи официален домашен дебют за "Сакраменто Кингс", а тимът му отстъпи пред "Голдън Стейт Уориърс" в калифорнийско дерби - 114:122  (29:24, 28:36, 27:39, 30:25).

Така балансът на отбора от началото на сезона в НБА е победа и загуба.

Най-добрият ни баскетболист игра 12:16 минути, за които записа 10 точки (две тройки, 4/6 от игра и 2/4 от тройката, една "борба"). За сравнение - срещу "Юта" той реализира 8 т. за 15:36 мин.

Везенков бе на терена около 9 минути в първото полувреме, когато допринесе с 8 т. и имаше силни изяви. През второто обаче треньорът Майк Браун му даде само 3 мин, в които успя да вкара веднъж.

Тройките на Сашо бяха поредни, като при втората той с финт се освободи от съперник и съумя да порази коша.

Везенков влезе в игра в средата на първата четвърт и наниза тройка с първата си стрелба, доближила "Кингс" на една точка при 21:22. Той добави нова точна стрелба от далечно разстояние минута и половина по-късно.

Бившият най-добър играч на Евролигата вкара нови две точки в началото на втората четвърт, когато "кралете" поведоха с 39:28. Българският национал напусна игрището скоро след това и се появи отново в игра в края на третата част. Тогава "Сакраменто" изоставаше в резултата, а Везенков записа последните си точки със забивка и съкрати пасива на домакините при 81:97. До края повече не се появи в игра.

Голямата звезда на мача бе един от най-силните играчи на нашето време - Стеф Къри, който помогна на "воините" с 41 точки. Ветеранът Крис Пол добави 10 т.

За "Кингс" Диарън Фокс вкара 39 т., Домантас Сабонис записа дабъл-дабъл с 19 т. и 18 "борби".