Първата българска ракета при дамите Виктория Томова отпадна във втория кръг на "Уимбълдън" след загуба с 4:6, 3:6 срещу намиращата се на пето място в световната ранглиста Мария Сакари от Гърция.

Томова спечели първото си подаване срещу Сакари, но след това отстъпи в два поредни сервис гейма. Гъркинята също допусна един пробив, но защити втория си за 4:2 и до края не направи повече грешки. Тя затвори сета в десетия гейм.

Във втората част Томова допусна брейк на собствен сервис за 1:2. Българката получи шанс да го върне още в следващия гейм при 40:30, но не се възползва. Двете бяха безгрешни в подаванията си до 5:3, а в деветия гейм Томова отрази четири мачбола на Сакари.

Гъркинята все пак успя при петия и сложи край на срещата след час и 18 минути игра.

Сакари записа пет аса срещу един на Томова, която спаси цели девет от 12 разигравания за пробив. Гъркинята записа и 22 срещу 11 печеливши удара, докато българката направи почти два пъти по-малко непредизвикани грешки - 15 срещу 27.

Виктория Томова приключи участието си на "Уимбълдън" със 78 хиляди паунда от наградния фонд. Точки за ранглистата не се печелят заради неучастието на тенисисти от Русия.

Карлос Алакарас се класира за третия кръг с победа с 6:4, 7:6(0), 6:3 срещу нидерландеца Талон Грийкспор. В следващия си мач испанецът, поставен под номер 5 в схемата, ще се изправи срещу германеца Оскар Оте.

Поставеният под номер 9 Камерън Нори пък се наложи трудно с 6:4, 3:6, 5:7, 6:0, 6:2 над испанеца Хауме Мунар. В следващия си мач британският тенисист ще се изправи срещу американеца Стив Джонсън, който победи Райън Пенистън с 6:3, 6:2, 6:4, а преди това елиминира Григор Димитров, който се отказа заради контузия.

Яник Синер от Италия, номер 10 на "Уимбълдън", пък надви с 6:4, 6:3, 5:7, 6:2 шведа Микаел Юмер. В третия кръг той ще играе срещу Джон Иснър, който прекърши надеждите на местния любимец Анди Мъри. Напред без никакви проблеми продължи и Новак Джокович.