Хърватия победи Франция с 1:0 като гост в най-интригуващия мач от Лигата на нациите снощи на "Стад дьо Франс" в Париж.

Това бе повторение на финала на Мондиал 2018, макар че двата тима се срещаха и преди вчерашния сблъсък. "Петлите" загубиха шанс да защитят трофея си в турнира, който спечелиха миналата година. Срещата между двата тима в Загреб завърши 1:1

Хърватия започна мобилизирано и стигна до попадение още в 5-а минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Ибрахима Конате срещу Анте Будимир и реализирана от капитана Лука Модрич.

В средата на първата част Будимир бе изведен на отлична позиция, но не успя да преодолее вратаря Менян. След почивката французите имаха териториално превъзходство, но така и не успяха да стигнат по попадение.

В друга среща от група 1 на Лига А Дания победи Австрия с 2:0 с голове на Йонас Винд и Аднреас Сков Олсен.

Датчаните са първи в групата с актив от 9 точки, Хърватия е на второ място със 7, Австрия има 4 т., а Франция е на дъното без победа от началото на кампанията и е с 2 т. Така до края тимът на Дидие Дешан може да вземе максимум 6 т., което означава, че няма как да спори за излизане от групата.