Юношеският национален отбор на България до 17 години записа втора загуба на Европейското първенство в Израел - 0:4 (0:2) от Франция. В първия мач тимът ти отстъпи с 1:3 пред Нидерландия, който победи Полша с 2:1.

Така след като вкара 6 гола на Полша и 4 на нашите, струващият вече 4 милиона евро тим на "петлите" оглави групата и се класира напред. "Лалетата" също вървят напред с две победи. Последната среща между България и Полша в неделя, 22 май, ще определи и кой ще бъде трети в група В, след като и двата тима са без точки.

България остана с 10 души 6 минути преди края на мача, след като Роберто Райчев получи два жълти картона.

Франция стигна до два гола в края на първото полувреме и два гола в края на мача. Като цяло доминираше през цялото време. Головете реализираха в Матис Тел в 29-ата и 44-ата, Аймен Аки в 86-ата и Уорън Зер-Емери в 89-ата.