"Рома" и "Фейенорд" са историческите първи финалисти в новия турнир на УЕФА Лига на конференциите - на 25 май в Тирана.

Честта да спори за това отличие се пада на Жозе Моуриньо, печелил всичко в кариерата си.

В реванша от полуфиналите "вълците", водени от Специалния, спечелиха с 1:0 срещу "Лестър" на препълнения стадион "Олимпико" в Рим. Автор на единственото попадение бе Тами Ейбрахам още в 11-тата минута. Първата среща на английска земя завърши 1:1.

За "Рома" това ще бъде четвърти финал в европейските клубни турнири. В груповата фаза тимът премери сили с ЦСКА-София. Четвърти е и финалът за "Фейенорд", който удържа 0:0 срещу "Олимпик" (Марсилия) у дома (3:2 в първия мач).

Лига Европа

"Айнтрахт" (Франкфурт) и шотландския "Рейнджърс" са пък финалисти в турнира Лига Европа - на 18 май в Севиля. Те елиминираха на полуфиналите съответно "Уест Хем" и РБ "Лайпциг".

Германският отбор победи с 1:0 "Уест Хем" в реванша (2:1 в Лондон преди седмица). Единственото попадение бе дело на Рафаел Сантос Боре в 26-ата минута.

"Глазгоу Рейнджърс" спечели с 3:1 като домакин на РБ "Лайпциг" и преодоля 0:1 от първата среща.

Попаденията за тима на Джовани ван Бронкхорст бяха дело на капитана Джеймс Таверние, Глен Камара и Джон Лундстрам, а единственият гол за германския тим реализира Кристофър Нкунку.