Завръщането на Жозе Моуриньо в Англия му донесе равенство 1:1 - такъв е резултатът в първия полуфинал между “Лестър” и “Рома” в Лигата на конференциите.

Реваншът е идната седмица в италианската столица. Тогава са ответните мачове също в Шампионската лига и Лига Европа.

Лоренцо Пелегрини изведе “вълците” напред в 15-ата минута, а в 67-ата Джанлука Манчини си отбеляза автогол. До края и двата отбора имаха ситуации да измъкнат победата.

В другия полуфинал “Фейенорд” и “Олимпик” (Марсилия) направиха зрелищно 3:2.

Десерс и Синистера вкараха два бързи гола в 18-ата и 20-ата, а до края на полувремето френският тим изравни с попадения на Денг и Жерсон. Десерс осигури минимален аванс на нидерландския отбор в 46-ата.

В Лига Европа също остана интрига, трудно може да се говори за изявени фаворити.

В грозен мач, в който “Рейнджърс” почти изцяло се бранеше, “РБ Лайпциг” стигна до 1:0 с красив гол на Анхелиньо в 85-ата. В Глазгоу може да е различно, поне такива са надеждите.

А след като преодоля “Барселона”, друг германски отбор - “Айнтрахт”, е напът да изхвърли и “Уест Хем” - 2:1 в Лондон.

Кнауф попари домакините още  1-ата минута. Микаил Антонио изравни в 21-ата, а в 54-ата Камада вкара още веднъж за гостите от Франкфурт.

Рано е обаче да отписваме “Уест Хем”, още повече предвид факта, че му стига само 1:0, за да докара спора до продължения.