Няма кой да притесни норвежците от “Бодьо Глимт” на ст. “Аспмюра” край Полярния кръг - те и този път победиха “Рома” в първи четвъртфинал на Лигата на конференциите, макар и само с 2:1 този път (в предишния поражението бе с 1:6).

Също с 2:1 “Олимпик” (Марсилия) взе преднина над гръцкия ПАОК у дома, а “Лестър” и ПСВ “Айндховен” отиват към реванша с 0:0.

Шест гола паднаха пък в ранния мач от четвъртфиналите на третия турнир на УЕФА между “Фейенорд” и “Славия” (Прага).

Капитанът на “Рома” Лука Пелегрини даде преднина на тима си две минути преди края на първото полувреме. Те можеха да вкарат в 37-ата минута чрез Тами Ейбрахам, но макар и малко колеблив, вратарят Никита Хайкин улови топката.

Улрик Салтнес обаче изравни в 56-ата с активното съдействие на вратаря Руи Патрисио. Ударът беше напълно възможен за спасяване и в обсега на ръцете му, но той изпусна топката зад голлинията. Минута преди края Хуго Ветлесен донесе успеха на норвежкия шампион и надежди за позитивен изход и във Вечния град на 14 април.

Първи четвъртфинали в Лигата на конференциите:

“Фейенорд” - “Славия” (Прага) 3:3

“Бодьо Глимт” (Норвегия) - “Рома” 2:1

“Лестър” - ПСВ “Айндховен” 0:0

“Олимпик” (Марсилия) - ПАОК (Солун) 2:1

Три равенства се получиха в първите четвъртфинали на Лига Европа, като единствената победа постигна португалският “Брага” с 1:0 над “Глазгоу Рейнджърс”.

Останалите мачове завършиха при резултат 1:1, а фокусът беше на стадион “Дойче Банк Парк” във Франкфурт, където останали с 10 души, джмакините удържаха натиска на “Барселона”.

Ансгар Кнауф даде преднина на “Айнтрахт” с много красиво попадение в 48-ата минута, а в 66-ата Феран Торес изравни. 12 минути преди края втори жълт картон получи бразилският защитник Тута.