"Уест Хем" ще играе на четвъртфинал в евротурнир за първи път от 41 години насам, след като елиминира шесткратния победител в Лига Европа "Севиля".

"Чуковете" спечелиха с 2:0 след продължения, като първо се разписа Томаш Соучек в 39-ата минута и изравни общия резултат. В 112-ата минута украинецът Андрий Ярмоленко донесе победата на лондончани, отбелязвайки гол във втори пореден мач и четвърти за клуба от началото на сезона във всички турнири.

Това се приема като изненада, предвид историята на "Севиля" в турнира. Другият представител на най-големия град в Андалусия - "Бетис", също отпадна - от "Айнтрахт".

Това стана драматично, след като в 90-ата минута гостите отбелязаха и пратиха мача в продължения. В тях обаче германският тим изравни и това му донесе 1/4-финал.

Може да се каже, че напред продължават фаворитите в двойките. "Барселона" трябваше да прави обрат в Истанбул. Маркао изведе "Галатасарай" напред в резултата в 28-ата минута. След само 10 минути обаче Педри изравни, а малко след почивката Пиер-Емерик Обамеянг донесе облекчение за Барса и феновете на отбора.

Резултати в Лига Европа

“Байер” (Леверкузен) - “Аталанта” (Италия) 0:1 (2:3 в първия мач)

“Цървена звезда” - “Рейнджърс” (Шотландия) 2:1 (0:3)

“Галатасарай” - “Барселона” 1:2 (0:0)

“Монако” - “Брага” (Португалия) 1:1 (0:2)

“Айнтрахт” (Франкфурт) - “Бетис” (Севиля) 1:1 (след продължения, 0:1 в редовното време; 2:1 в първия мач)

“Лион” - “Порто” 1:1 (1:0)

“Уест Хем” - “Севиля” 2:0 (след продължения, 1:0 в редовното време; 0:1 в първия мач)

“РБ Лайпциг” - “Спартак” (Москва), германският отбор продължава без игра

В Лигата на конференциите прави впечатление, че и двата съперника на ЦСКА-София, които излязоха от групата - "Рома" и "Бодьо Глимт", продължават. Норвежките играха продължения в Нидерландия.

И тук може да се каже, че четвъртфиналисти са фаворитите.

Жребият е по-късно днес.

Резултати в Лигата на конференциите

“АЗ Алкмаар” (Нидерландия) - “Бодьо Глимт” (Норвегия) 2:2 (след продължение, 2:1 в редовното време; 1:2 в първия мач)

“Базел” - “Олимпик” (Марсилия) 1:2 (1:2)

“Копенхаген” (Дания) - ПСВ “Айндховен” 0:4 (4:4)

“Рен” (Франция) - “Лестър” 2:1 (0:2)

“Рома” - “Витес” (Нидерландия) 1:0 (1:1)

“Фейенорд” - “Партизан” 3:1 (5:2)

“Гент” (Белгия) - ПАОК (Солун) 1:2 (0:1)

ЛАСК (Линц) - “Славия” (Прага) 4:3 (1:4)