ЦСКА-София е първият полуфиналист за Купата на България - турнирът, който спечели през миналата година. "Червените" биха пловдивския "Локомотив" с 2:0 на стадион "Българска армия".

ЦСКА-София този път преодоля един от най-неудобните си съперници, но можеше да се окаже в губеща позиция още в първата минута. Новото попълнение на "смърфовете" Преслав Боруков изскочи сам срещу Густаво Бусато, който обаче се справи.

Домакините нанесоха бърз двоен удар в края на полувремето с попаденията на Жорди Кайседо и Георги Йомов.

Преди мача домакините наградиха футболистите Иван Турицов, Густаво Бусато и Брадли Мазику, които изиграха юбилейния си стотен мач с червената фланелка.

"Червените" бяха по-активни преди почивката. Редовният им голмайстор Жорди Кайседо се разписа малко след половин час игра, като прокара топката между краката на лошо застаналия вратар Лукас Рейдър. Попадението бе преглеждано с ВАР заради евентуална засада на еквадореца, но такава не бе установена.

Малко преди края на първата част и Георги Йомов се разписа, след като ударът му по земя рикошира в крака на защитника Мартин Паскалев и заблуди вратаря.

В 44-ата минута Александър Василев имаше шанс да намали резултата, като отправи хубаво воле с левия крак, но Бусато успя да извади топката в корнер.

Второто полувреме започна със спречкване между Мено Кох и капитана на гостите Димитър Илиев. В 67-ата минута Илиев стреля опасно с глава, но бразилецът Бусато отново спаси авторитетно.

В 81-вата минута пред Преслав Боруков се откри нов шанс да вкара, но Бусато отново плонжира и спря топката с тяло.