"Челси" спокойно гледа към четвъртфиналите на Шампионската лига след 2:0 срещу френския първенец "Лил" в първия осминафинал в Лондон.

Кай Хаверц реализира в 8-ата минута, а в 63-тата Кристиан Пулишич осигури добър аванс на европейските шампиони.

Резлтатът е напълно закономерен, "сините" можеха да спечелят и по-убедително.

По-интересен бе сблъсъкът "Виляреал" - "Ювентус" (1:1), а предвид резултата, предстои и по-интересен реванш. Рекордният зимен трансфер за целия свят пред януари Душан Влахович даде преднина на гостите в 32-ата секунда(!), а 66-ата Дани Парехо изравни.

В 13-ата мин. Ло Селсо удари греда за "жълтата подводница". И двата отбора имаха ситуации за спечелване на срещата.

Първите осминафинали завършват в сряда с мачовете "Бенфика" - "Аякс" и "Атлетико" (Мадрид) - "Манчестър Юнайтед".