Нова регистрация

(минимално 8 символа)
(минимално 8 символа)

България ще бъде представена от 16 състезатели в 7 спорта на откриващите се на 4 февруари Зимни олимпийски игри в Пекин. Съставът бе утвърден на Общо събрание на Българския олимпийски комитет (БОК).

С тях ще има още 27 души делегация - треньори, технически лица, медицински екип, оперативни служители и ръководство.

Знаменосци ще бъдат биатлонистката Милена Тодорова и сноубордистът Радослав Янков.

В китайската столица България ще бъде представена в 7 спорта, включени в 4 федерации: алпийски ски, биатлон, ски-бягане, ски-скок, сноуборд, фигурно пързаляне и шейни. Най-много олимпийци има биатлонът - 8, ските са с 6-има (трима алпийци и по един в ски-бягането, ски-скока и сноуборда), по един представител изпращат фигурното пързаляне и шейните.

На предишните игри преди четири години в Пьончан имахме 19 участници в 6 спорта, сега към тях се добавя фигурното пързаляне.

Най-опитен в състава ни за Пекин е Владимир Илиев, това ще бъде неговата 4-та Олимпиада, а Радо Янков и Владимир Зографски ще участват за трети път. До тях в делегацията ни застават шестима дебютанти: фигуристката Александра Фейгин, алпийката Ева Вукадинова, ски-бегачът Симеон Деянов и представителите на биатлона Благой Тодев, Мария Здравкова и Лора Христова.

За други седем - скиорите алпийци Алберт Попов и Камен Златков, биатлонистите Димитър Герджиков, Антон Синапов, Милена Тодорова и Даниела Кадева, както и за състезателя на шейни Павел Ангелов - това ще бъде втора олимпиада.

Ето пълния списък на българската олимпийска делегация за Пекин:

Сноуборд

1. Радослав Янков

Алпийски дисциплини

2. Алберт Попов

3. Ева Вукадинова

4. Камен Златков

Ски-бягане

5. Симеон Деянов

Ски-скок

6. Владимир Зографски

Биатлон

7. Владимир Илиев

8. Антон Синапов

9. Димитър Герджиков

10. Благой Тодев

11. Милена Тодорова

12. Мария Здравкова

13. Даниела Кадева

14. Лора Христова

Фигурно пързаляне

15. Александра Фейгин

Шейни

16. Павел Ангелов

Длъжностни лица

17. Георги Атанасов - треньор сноуборд

18. Сотир Марков - техническо лице сноуборд

19. Ивайло Борисов - треньор ски алпийски дисциплини

20. Кирил Манолов - треньор ски алпийски дисциплини

21. Ангел Пумпалов - техническо лице ски алпийски дисциплини

22. Костадин Митков - треньор/техническо лице ски-бягане

23. Матиас Зупан - треньор ски-скок

24. Виталий Норицин - треньор биатлон

25. Александър Касперович - треньор биатлон

26. Александър Младенов - техническо лице биатлон

27. Борислав Петров - техническо лице биатлон

28. Красимир Стоилков - техническо лице биатлон

29. Стефани Попова - техническо лице биатлон

30. Андрей Лутай - треньор фигурно пързаляне

31. Иван Папукчиев - треньор шейни

32. Свен Холцман - техническо лице ски алпийски дисциплини с акредитация МФ

Медицински екип

33. д-р Стефан Стругаров - лекар

34. Шади Шуайб - физиотерапевт

35. Захари Димитров - физиотерапевт

Ръководство

36. Стефка Костадинова - председател на БОК, ръководител на делегацията

37. Белчо Горанов - генерален секретар на БОК, заместник ръководител

38. Лилия Пандурова – шеф на мисия

39. Екатерина Дафовска - олимпийско аташе, ръководител отбор биатлон

Оперативно управление

40. Християн Янков - протокол и транспорт

41. Елица Попова - администратор Ковид въпроси

42. Тодор Шабански - пресаташе

43. Йордан Петков - фотограф

Коментари

Най

Следвайте ни

Още по темата

Още от категорията

Скъпи потребители,

От днес - 25 май 2018 г. - влиза в сила новото европейско законодателство за защита на личните данни, известно още и като GDPR.

Тук можете да прочетете целия документ: "Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета от 27 април 2016 година относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни." (тук)

Във връзка с това "ЗЕБРА БГН" АД приема нова "Политика за поверителност" (тук), съобразена с GDPR.

Целта на новите правила е да дадат на вас повече права за контрол над собствените ви данни и по-добра защита на неприкосновеността ви.