Женският ни национален отбор по волейбол си върна второто място в група В на Европейското. Нашите сразиха Чехия с 3:0 (26:24, 25:12, 25:19) в Пловдив и това е третата им победа в груповата фаза.

Остана шансът за първата позиция. От това зависи кой ще е съперник на осминафинала. Утре (четвъртък) от 20:30 часа ни чак дуел със сегашния лидер Полша.

При успех с 3:0 или 3:1 тимът на България ще завърши начело в класирането, а при 3:2 ще се гледа геймовият коефициент. От нашата група отпаднаха Гърция и Испания.

Днешният мач премина на приливи и отливи за състава ни. Той допускаше отпускания срещу съперник, който му отстъпва по класа. Това пролича най-вече в първия и третия гейм.

Най-добър реализатор бе Гергана Димитрова с 13 точки.

В осминафиналите в Пловдив ще пристигнат четири отбора от група D, срещите от която се играят в румънския град Клуж. Недостижим лидер там е Турция, следван от Нидерландия, Украйна и Швеция. Отпаднаха Финландия и домакинитe.