"Локомотив" (Пловдив) спечели единствената засега българска победа във вторите предварителни кръгове на евротурнирите - 1:0 срещу чешкия "Словачко" в Лигата на конференциите на "Лаута".

Петър Витанов реализира хубав гол в 89-ата минута. Реваншът е след седмица. Спорът не е решен, чешкият отбор е добре организиран.

Двата отбора поделиха първото полувреме, а българският тим имаше преимущество през второто. В крайна сметка търпението и настойчивостта му бяха възнаградени.

В началните минути "Словачко" се ориентираше по-добре. Постепенно Локо започна да напипва ритъм, но точно в средата на полувремето Навратил се озова сам срещу Илко Пиргов, който парира удара му. Тук "смърфовете" извадиха късмет. В края на полувремето гостите имаха още една ситуация.

Това събуди домакините. В 52-ата Георги Минчев отправи диагонален удар - в аут. Малко след това отново Навратил пробва Пиргов.

В 77-ата минута съдията Карим Абед се контузи и бе заменен от четвъртия, а всичко това доведе до голямо допълнително време.

Малко преди края на редовното време Локо най-сетне изгради добра атака, като решаващо участие в нея имаше Димитър Илиев. След рикошет от първи опит за изстрел топката попадна във Витанов и той опъна мрежата.