"Лудогорец" е във втория предварителен кръг на Шампионската лига след нова победа с 1:0 (общ резултат 2:0) срещу беларуския "Шахтьор" (Солигорск).

Двубоят се игра в Белград заради санкциите на ЕС към страната за принудително приземения самолет по-рано тази година.

Кирил Десподов реализира в 71-ата минута. Преди седмица "орлите" пречупиха съперника си в добавеното време като домакини.

Сега наред е словенският "Мура", елиминирал "Шкендия" (Тетово) с общ резултат 6:0. И двете срещи са до края на юли - отново през седмица. "Лудогорец" е домакин в ответната.

Снощният мач с "Шахтьор" бе равностоен. Символичните домакини пропиляха отлична възмжност да поведат в 28-ата, когато Дарбо изскочи срещу Кахлина отляво и вратарят изби удара му.

Тимът от Солигорск имаше добра акция и в началото на втората част, но пак не вкара. Всичко свърши в 71-ата, когато "Лудогорец" наказа своя опонент след контра, Каули асистира на Десподов.

В събота отборът от Разград играе срещу ЦСКА-София за Суперкупата.