И Нидерландия си осигури място на осминафиналите на Евро 2020 - 2:0 срещу Австрия във втория и за двата тима мач от група С.

Мемфис Депай откри в 11-ата минута от дузпа, а в 67-ата Дензъл Дъмфрис удвои. Австрийският отбор бе доста беззъб, отправи точен удар във вратата едва в края на срещата.

Нидерландия ще изиграе изцяло протоколен двубой със Северна Македония, а Украйна и Австрия ще си устроят пряк сблъсък за второто място.

На стадион "Йохан Кройф арена" домакините показаха, че набират скорост.

Дузпата бе отсъдена след разглеждане на ВАР, след като Дъмфрис я изработи. Спряганият за преминаване в "Барселона" Депай вкара първото си попадение на Европейското.

В 40-ата минута той пропусна на метри от празна врата.

През втората част Австрия опита да притесни съперника си, който пък намали оборотите. Положението на терена обаче не се промени много.

Всичко бе почти предрешено в 67-ата, когато Дъмфрис удвои след отлична контра. Малко след това играчите от алпийската страна имаха възможности да намалят резултата.

И това бе всичко, до края Нидерландия контролираше събитията на терена и вече мисли за осминафинала. Австрия не можеше да използва Марко Арнаутович, който изтърпя наказание заради обиди към национали на Северна Македония.