Уелс и Швейцария направиха първото равенство на Евро 2020 - 1:1 в двубой от група А, игран на стадиона в Баку.

Фаворизираният отбор от алпийската страна откри чрез Брийл Емболо в 49-ата минута. В 74-ата Кийфър Мур изравни. Италия е лидер в карето с 3 точки след 3:0 над Турция снощи.

Мур отправи първия опасен удар в мача в 15-ата минута - с глава (както и отбеляза по-късно), но Ян Зомер изби.

Следващите минути бяха за Швейцария. Фабиан Шер отправи триков удар, париран от стража на "драконите" Дани Уорд. Последва пропуск на Сеферович.

"Часовникарите" започнаха с повече амбиция второто полувреме и мощният Брийл Емболо реализира в 49-ата при успешен въздушен двубой.

Малко след това Швейцария вероятно пропусна да реши мача, но мерникът на Мбабу и Емболо изневери.

Уелс дочака шанса си и изравни при заучено положение в 74-ата.

До края отборът, който търсеше победата повече бе швейцарският, докато островитяните очакваха последния сигнал на съдията.

На 16 юни Турция излиза срещу Уелс, а Италия приема Швейцария в Рим.