"Челси" - "Манчестър Сити" и "Лестър" - "Саутхемптън" са полуфиналните двойки за Купата на Футболната асоциация в Англия. Днес станаха ясни последните тимове за тази фаза - лондончани и "лисиците".

Двубоите са идния месец на "Уембли", където е и финалът.

"Челси" преодоля "Шефилд Юнайтед" с автогол на Оливър Норууд преди почивката и попадение на Хаким Зиех в края.

В по-интересния четвъртфинал "Лестър" надигра и победи "Манчестър Юнайтед" с 3:1 и е на полуфинал в турнира за първи път от 39 години.

И в двата състава имаше много промени. В този на домакините липсваха контузени титуляри, докато Оле Солскяр опита да ротира състава си, но отново без успех. Когато той пусна в игра някои от най-важните си асове при 1:2, вече бе късно.

Келеши Ихеначо откри в 24-ата, а в 38-ата Мейсън Гринууд изравни. Натиск на "Лестър" след почивката доведе до гол на Юри Тилеманс, а Ихеначо довърши "червените дяволи" в 78-ата.

Така "Лестър" е близо до финал, а "Юнайтед" прекъсна серия без загуба и се прости с един от трофеите, които беше възможно да спечели този сезон.