"Манчестър Сити" продължава да мечтае за четири трофея в края на този сезон - от 4 възможни. Тимът на Пеп Гуардиола би "Евертън" с 2:0 като гост в четвъртфинал за Купата на Футболната асоциация и е в следващата фаза.

"Небесносините" са близо до титлата на Висшата лига и са на финал за Купата на лигата. Вървят победно и в Шампионската лига, съперник на четвъртфиналите е "Борусия" (Дортмунд).

Илкай Гюндоган откри в 84-ата, а Кевин де Бройне, чиято поява на терена като смяна наклони везните, довърши домакините в 90-ата.

"Сити" наложи отявлено преимущество в края на срещата. Пролича, че физически се чувства по-добре, пък и индивидуалната класа на футболистите му е по-висока.

"Евертън" имаше своите възможности преди почивката и ако беше дръпнал в резултата, двубоят можеше да има различен край или поне да стигне до продължения.

"Сити" също стигна до добри възможности рано в сблъсъка, със спасявания се отличи вратарят Жоао Виржиния.

В друг четвъртфинал "Саутхемптън" разби "Борнемут" с 3:0. В неделя са мачовете "Челси" - "Шефилд Юнайтед" и "Лестър" - "Манчестър Юнайтед".