"Манчестър Юнайтед" би "Манчестър Сити" в градско дерби - 2:0, прекъсна серията от 21 поредни победи на "гражданите" във всички турнири и спря своя серия от разочароващи мачове във Висшата лига.

Голове в началото на двете полувремена и изключително представяне на гостите в дефанзивен план решиха спора.

Бруно Фернандеш реализира от дузпа във 2-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Антони Марсиал. В 50-ата Люк Шоу прониза Едерсон при перфектна контра. В останалото време "червените дяволи" в огромна степен се справиха с непрестанния натиск и владеене на топката на "Сити".

Домакините създадоха положения, но повечето не бяха толкова чисти, а в някои ситуации имаха и малшанс.

От друга страна "Юнайтед" игра перфектно според плана си, беше ефективен, а можеше да вкара и още. При 2:0 Антони Марсиал пропусна необеспокояван. Това стана в 68-ата и спорът можеше да бъде решен още тогава.

През миналия сезон "Ман Юнайтед" спечели и двата шампионатни мача с "шумните си съседи" - по подобен начин. В настоящия първата среща завърши 0:0. Двубоят за Купата на Лигата бе взет от "Сити".

Това е първа победа на "червените дяволи" срещу тим от топ 6 във Висшата лига за сезона.

По-рано "Ливърпул" удари ново дъно - 0:1 срещу "Фулъм" у дома. Това е шеста поредна домакинска загуба на шампионите за първенство.

"Сити" има 65 точки, "Юнайтед" е с 54, "Лестър" - 53, "Челси" - 47 (мач по-малко), "Евертън" - 46 (два по-малко), а "Ливърпул" е седми с 43.