"Арда" (Кърджали) е вторият полуфиналист за Купата на България след победа срещу ЦСКА 1948 в София - 1:0.

Спас Делев вкара в 55-ата минута след добра акция на тима му, но и колективна грешка в отбраната на домакините.

"Арда" отново победи ЦСКА 1948 в столицата - първият път бе в шампионата, и се присъединява към "Лудогорец" в следващата фаза. Отборът на Николай Киров (на снимката долу) се представя отлично и в Първа лига.

Двубоят на стадион "Васил Левски" бе равностоен и на надлъгване. Личеше, че който вкара гол първи, придобива огромно предимство, предвид игровото поведение на двата тима.

Гол на ЦСКА 1948 в 8-ата минута на Ангел Бастунов не беше зачетен заради спорна засада. Отново пролича обаче липсата на Мартин Камбуров, който напусна и се върна в "Берое" преди старта на пролетния дял.

Съперниците отправиха опасни удари, отразени от вратарите Даниел Наумов и Иван Караджов - и двамата повикани в националния отбор за световните квалификации в края на месеца.

ЦСКА 1948 опита да упражни натиск след 0:1, но не стигна до нищо съществено пред Караджов, улеснен от отлично групираните му съотборници.

В 84-ата пък Георги Атанасов пропусна да вкара за 2:0, Наумов се справи.