Купата на България ще има нов притежател - "Лудогорец" елиминира "Локомотив" (Пловдив), който спечели турнира в предишните два сезона - 2:1 след продължения в Разград.

Локо не беше губил 1240 дни в надпреварата. "Лудогорец" е първият полуфиналист.

След края на срещата се стигна до дълга разправия, започнала на терена и завършила в съблекалните. Съдията вдигна по един червен картон на играчи на двата тима (Жордан Икоко и Паоло Уртадо) - извън игровото време.

Пиерос Сторириу откри в 47-ата минута, това е дебютният му гол за "Лудогорец". В добавеното време "Локомотив" изравни чрез Георги Минчев. В 114-ата Мавис Чибота направи 2:1 и класира "орлите" напред.

Мачът бе интересен, напрегнат и равностоен, типично за двата отбора. Неотдавна "смърфовете" биха шампиона в Първа лига у дома. И днес му създадоха много грижи, като никой друг в елита този сезон.

След като домакините откриха, гостите можеха бързо да изравнят. Спасяване направи привлеченият наскоро хърватски вратар Кристиан Кахлина, който имаше още отлични намеси до края.

А "Локомотив" продължи да търси изравняване в следващите минути, възможности имаха Конар Руан, Момчил Цветанов, Бирсент Карагерен, отново Цветанов... Все пак Минчев заслужено вкара спора в продължения.

В тях атаките се редяха една след друга и пред двете врати. Локо създаде нови опасности, а най-доброто положение се откри пред Клаудиу Кешеру, който изтърва отлизо, пращайки топката в аут.

Така се стигна до гола на Чибота, който влезе като смяна и това пролича - беше със свежи сили в трудните условия за игра.

А в грозната разправия след 120-те минути бяха замесени други футболисти и дори треньори. Изглеждаше, че Уртадо ("Локомотив") търси сметка на треньорския щаб на "Лудогорец", а Станислав Генчев, помощник на Валдас Дамбраускас, му издърпа ухото.

Четвъртфиналите продължават в сряда и четвъртък, когато е жребият за полуфиналите.