"Локомотив" (Пловдив) надви "Лудогорец" с 3:2 в най-интересния мач от 18-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе зрелищен, предложи обрат, пет гола и много положения пред двете врати.

Локо направи битката за титлата по-оспорвана - доближи лидера на 5 точки, а ако ЦСКА-София спечели, ще съкрати разликата само на 3 т.

Абел Анисе откри резултата за "Лудогорец" в 16-ата. В следващите минути добри ситуации за гол имаше и пред двете врати.

В 41-ата минута Момчил Цветанов изравни. Малко преди това заради контузия напусна Светослав Дяков и това дебалансира "орлите", които и без това имат сериозни проблеми в дефанзивен план.

А след още две минути домакините стигнаха до пълен обрат с магически гол. Локо отне топката в средата на терена, атакува директно и акцията мина през Димитър Илиев, който, оставен свободен, прехвърли вратаря Ренан, "копвайки" кълбото. 2:1, а ето защо Илиев в две поредни години бе избиран за Футболист №1 на България.

Малко след почивката Бърнард Текпетей изработи дузпа за "Лудогорец" и Клаудиу Кешеру изравни.

В следващите минути и двата отбора можеха да вкарат трети гол. Лукас Масоеро удари греда за Локо. Шампионите отвърнаха с опасни удари на Кирил Десподов и Кешеру.

В 75-ата Диниш Алмейда се размина с топката пред голлинията, но около 120 секунди по-късно "Локомотив" стигна до 3:2, наказвайки и втората голяма грешка на Ренан днес.

Дейвид Малембана изпълни свободен удар, вратарят се намеси лошо и Лукас Салинас не му прости - 3:2.

В добавеното време Мартин Луков спаси силен удар отблизо на Каули, така Локо заслужено грабна трите точки.

Това е първа загуба за треньора на "Лудогорец" Валдас Дамбраускас начело на отбора.

По-рано днес "Арда" би "Ботев" (Враца) с 3:2 в също много интересен мач. Домакините поведоха с 2:0, а в 35-ата получиха и числен превес заради червен картон. Въпреки това врачани изравниха. В 85-ата обаче Спас Делев донесе радост за "Арда", който е на 7 т. от "Лудогорец".

Последните три гола - два на "Ботев" и последният за състава от Кърджали, паднаха за 11 минути.