ЦСКА-София и "Локомотив" (Пловдив) измъчиха топката, зрителите, а вероятно и себе си в двубой от 20-ия кръг на Първа лига - 0:0. От единственото си голово положение за целия двубой гостите удариха греда - при прехвърлящ труден изстрел на Димитър Илиев.

Малко след това и домакините стигнаха до прилична възможност за попадение, но Жорди Кайседо не уцели вратата при удар отблизо. И двете ситуации бяха в средата на второто полувреме.

И това бе всичко в атака. В останалото време имаше битка, нарушения, предпазливост и мисъл да не се допусне гол, а не да се вкара. В тон със сивотата влезе и рефера Валентин Железов, чието назначение предизвика много коментари в седмица, в която във футболните ни среди се говореше не за футбол, а за съдийство.

Железов допълнително и ненужно накъса играта с нарушения - общо 55! Футболна мъка.

Няма какво повече да се каже за този мач, той просто не заслужава повече.

ЦСКА-София има 40 точки, а Локо - 39. Ако утре "Лудогорец" победи "Берое" в Стара Загора, ще се откъсне с 8 точки на върха.

По-рано днес "Арда" измъкна 1:0 срещу "Черно море" и събра 38 т. "Моряците" са седми. Иван Тилев се разписа в 44-ата минута.