Четвъртфиналите за Купата на България предлагат столично дерби - най-старото (между "Славия" и "Левски"), и визита на носителя на трофея "Локомотив" на "Лудогорец". Това са двете по-интересни двойки.

При другите може да се каже, че ЦСКА-София и ЦСКА 1948 извадиха късмет, те срещат съответно "Ботев" (Враца) и "Арда" (Кърджали). Все пак в единия спор няма отявлено предимство.

Отново ще има по един мач, а посочените на първо място са домакини. Двубоите ще се играят между 16 и 18 март.

Жребият

"Славия" - "Левски"

"Лудогорец" - "Локомотив" (Пловдив)

ЦСКА 1948 - "Арда" (Кърджали)

ЦСКА-София - "Ботев" (Враца)

По-рано днес "Ботев" (Враца) разби с 3:0 "Черноморец" (Балчик), а "Славия" и "Монтана" решиха спора с дузпи на стадиона в квартал "Овча купел" след 1:1 в редовното време.

Бужама изведе гостите напред в 23-тата минута. "Белите" изравниха едва-едва - в 89-ата чрез Радослав Кирилов. При 11-метровите удари Цонков изтърва предпоследното изпълнение за "Монтана" и малко след това Калоян Кръстев прати отбора си в следващата фаза - 5:3.

Напоследък "Славия" играе добре срещу "Левски", но това беше най-вече по времето на Златомир Загорчич.

"Локомотив" пък е тимът, който затруднява най-много "Лудогорец", победи го и наскоро в Първа лига.

Двойката ЦСКА 1948 - "Арда" е равностойна. За първенство тимът от Кърджали срази новака в София, а другата среща завърши наравно.

Ако има изявен фаворит за полуфиналите, това е ЦСКА-София.