Националите по волейбол си осигуриха място на полуфиналите на последната олимпийска квалификация за Токио 2020 в Берлин. България победи Сърбия с 3:2 (25:21, 24:26, 25:22, 20:25, 15:11) в последен мач от група В, продължил над два часа в зала "Макс Шмелинг".

Интригата приключи още след третия гейм, тъй като нашите взеха два гейма, повеждайки с 2:1. Точно толкова бе необходимо на "лъвовете", независимо как нататък щеше да свърши срещата. Единствената въпросителна бе дали българите ще станат първи или втори. Европейският шампион Сърбия бе аут от надпреварата.

С победата над западните ни съседи с 3:2 селекцията ни си осигури първото място в карето, а второто е за Франция. Напред от гр. А продължават Германия и Словения. Съперникът ни ще стане ясен след двубоя на словенците с Чехия.

Дотук нашите записаха три победи - 3:2 над "петлите", 3:0 с Нидерландия и 3:2 срещу Сърбия.

В много равностоен, качествен, а на моменти и нервен мач тимът на Силвано Пранди взе първия гейм с 25:21. Вторият бе за "плавите" - 26:24. "Лъвовете" подчиниха съперника в третия, в който бяха догонващи почти до края - 25:22. А в началото авансът на Урош Ковачевич и компания достигаше пет точки - 7:2.

В българския щаб настана бурна радост, а Пранди пусна резерви в четвъртия гейм, спечелен от сърбите с 25:20.

Петият също вървеше за съперника, но накрая, по подобие на третия, тимът ни реши да удари отново и да разплаче фаворитите още веднъж - 15:13.

Съставът на България: Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Георги Сеганов, Виктор Йосифов, Цветан Соколов, Алекс Грозданов, Теодор Салпаров - либеро.

Най-резултатен отново е Цветан Соколов с 20 точки (2 аса), а с 14 точки се отличи игралият много силно Тодор Скримов (2 аса, 3 блокади).