Волейболните национали разбиха Нидерландия с 3:0 (25:19, 25:16, 25:15) във втория си мач от последната олимпийска квалификация за Токио 2020 в Берлин. Вчера селекцията ни изтръгна 3:2 срещу Франция, един от фаворитите в турнира, даващ само една квота.

В сряда нашите излизат срещу Сърбия (от 15:30 часа) в решителен двубой за излизане от група В. Два гейма ще стигнат (загуба с 2:3), но най-добре е тимът на Силвано Пранди да спечели и да стане №1.

Срещу аутсайдера в карето и в трите гейма срещу "оранжевите" българите натрупаха ранна преднина, която без проблеми удържаха до края и стигнаха до крайния успех след само час и 20 минути игра.

Пранди заложи на следния стартов състав: Мартин Атанасов, Георги Сеганов, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Цветан Соколов, Теодор Салпаров - либеро.

Най-резултатен за България отново бе диагоналът Цветан Соколов с 13 точки, а по 10 добавиха посрещачите Тодор Скримов и Мартин Атанасов. За Нидерландия най-много точки реализира Нимир Абдел-Азиз - 15.

България излезе начело в класирането с 5 точки, пред Франция с 4 и Сърбия 3. Западните ни съседи станаха европейски шампиони през миналата година.

В другата група са Германия, Белгия, Словения и Чехия.

Женският ни национален отбор обаче загуби с 1:3 (25:23, 20:25, 19:25, 22:25) от Полша на своята олимпийска квалификация в Нидерландия. В сряда от 20:30 ч селекцията ни излиза срещу тима на домакините. В тази група е и съставът на Азербайджан.