Григор Димитров се класира за осминафиналите на „Уимбълдън”. Историческият успех дойде след истинска драма, продължила над 2 часа и 20 минути, в която българинът се наложи с 3:2 сета (6-7 6-4 2-6 6-4 5-1) над украинеца Александър Долгополов.

Благодарение на великолепния си успех Гришо спечели 180 точки за световната ранглиста, а в опит да изравни най-доброто си постижение на турнири от шлема, достигайки до четвъртфиналите, той ще срещне победителя от мача между Леонардо Майер и Андрей Кузнецов.

До този момент Димитров и Долгополов имаха два официални двубоя- 6-4, 1-6, 7-6 за Долгополов на турнира в Уинстън Салем през 2011 година, а две години по-късно Григор Димитров взе реванш в Базел след 6-3, 6-2. Преди седмица трябваше отново да се изправят един срещу друг на четвъртфиналите на турнира в Куинс, но тогава травма отказа Долгополов.