"Левски" отпадна от словенския "Марибор" и, подобно на "Берое", напусна евротурнирите още във втория предварителен кръг.

Макар да играха по-добре, сините заавършиха 1:1 на свой терен. А резултатът от първия мач в Словения бе 0:0.

"БЕРОЕ" ОТПАДНА ОТ ЕВРОПА, ПОБЕДЕН ОТ ФИНЛАНДЦИ

Домакините започнаха с бързи атаки и още в 22-ата минута чернокожият Франсис Нар откри резултата.

Последва серия сини атаки, но нов гол не паадна.

И тогава само за една минута "Марибор" удари гредата, след това „синият“ вратар Йоргачевич спаси страхотен удар на словенците, а защитникът Александров изрита грубо в наказателното поле противников нападател. Логично бе отсъдена дузпа. Йоргачевич обаче спаси удара на Тавареш.

Второто полувреме пак започна с атаки на "Левски", но "сините" се надпреварваха да пропускат. Докато в 69-ата минута Тавареш се реваншира за пропуснатата дузпа и изравни резултата след удар отблизо.

Въпреки отчаяния щурм на "сините" до нов гол не се стигна. И гредата спаси „Марибор“.

Във футбола се броят головете. "Левски" получи трети словенски шамар след отпаданията от "Олимпия" (Любляна) през 1994 и 1996 г. И попълни поне с още един куплет фолклора на кръвния враг ЦСКА, който тази година и най-малко още веднъж няма да играе в евротурнирите поради наказание от УЕФА. Но със сигурност червената агитка ще скандира "Марибор".