"Берое" се сбогува с Европа, след като загуби с 1:0 като гост на финландския ХИК в Хелзинки.

Първият мач преди седмица в Стара Загора завърши 1:1.

Единствения гол в мача вкара японецът Танака още в 25-ата минута. След като се озоваха в положението на догонващи, беройци започнаха да нападат повече. Но веднъж изтървали питомното, гоненето на дивото бе изключително трудно.

В последните десет минути на мача българите обсадиха вратата на скандинавците. Но вратярат на домакините се прояви.

Така "Берое" приключи участието си в евротурнирите още във втория предварителет кръг за Лига "Европа". А времето, когато българските отбори си оправяха головата разлика с финландските, е далечен спомен.

За първи път японец игра за български отбор в Европа. Това бе Кохей Като от "Берое". Той едва ли е доволен от този мач. За разлика от сънародника си Танака, който вкара гола.