"Лестър" не успя да спечели днес първата титла в историята си.

"Лисиците" завършиха 1:1 като гости на "Манчестър Юнайтед". Не им помогна дори дошлият специално на трибуните на "Олд Трафорд" легендарен голмайстор Гари Линекер, който е започнал кариерата си в отбора.

С шал на родния си отбор Гари Линекер
      (вдясно) гледа "Лестър" на "Олд Трафорд".

Снимка Туитър

Тимът обаче е само на две точки от титлата. Той може да стане шампион още утре, ако "Тотнъм" не успее да победи "Челси" в лондонското дерби.

Играчите на "Лестър" допуснаха гол още в 8-ата минута. Вкара го французинът Марсиал от "Манчестър Юнайтед". Гостите обаче се окопитиха и изравниха само след осем минути чрез капитана си Уес Морган.

След което започна голямото надхитряне. Домакините владееха топката, а гостите организираха контраатаки при всеки сгоден случай.

В последните минути "Манчестър Юнайтед" натисна, явно с намерението да играе за собствения си престиж. Крис Смолинг удари гредата.

"Лестър" остана с човек по-малко 4 минути преди края след червен картон за Дринкуотър.

Гостите бяха без наказания си голмайстор Джейми Варди. Това очевидно се отрази на нападателната им мощ. Но пък имаха на вратата си един фантастичен Шмайхел, който ги спаси от загуба в края на мача.