"Реал" (Мадрид) обезвреди "вълците" от "Рома" и вече мисли за четвъртфиналите на Шампионската лига - 2:0 в първия осминафинал на "Олимпико" във Вечния град.

24 часа преди мача Кристиано Роналдо скандално напусна пресконференцията на гостите, след като бе нервиран с въпроси за "Барселона". Снощи обаче португалецът "си отмъсти" на италианските журналисти с майсторски гол за 1:0 в 57-ата минута.

Домакините отвърнаха и поеха инициативата, а дори успяха няколко пъти да застрашат вратата на Кейлор Навас, който вече в 600 минути в Шампионската лига не е допуснал гол. Всичко свърши в 85-ата минута, когато Хесе Родригес удвои - 2:0.

В друг двубой от сряда вечерта и "Волфсбург" до голяма степен обезсили реванша с 3:2 на терена на белгийския "Гент". Германците дръпнаха с 3:0 след час игра. Домакините поне намериха сили да стигнат до по-почетна загуба.