"На фона на безспорни доказателства, че неговото (третото на Бойко Борисов) правителство е изпълнило указанията на Пепи Еврото, като се е намесило в решението за избор на българския европейски прокурор, Борисов излъга, че съм му разкрил как ще ползвам Теодора Георгиева за бухалка срещу ГЕРБ."
Това пише снощи в статус бившият премиер и бивш съпредседател на ПП Кирил Петков. Поводът е скандалът на вчерашния ден - когато за пореден път стана ясно, че по време на кабинета "Борисов-3" финалната тройка от български кандидати за европейски прокурор от държавата ни е била "разместена" под давление на правителството. Така Теодора Геориева получава поста, макар да е класирана на трето място.

Клуб Z припомня, че Борисов коментира вчера, на фона на разрастващия се скандал, че никога не се е месил и оставил това "на прокурорите". Всъщност смесена комисия (дори и тя - ръководена от зам.министър по онова време!) пресява кандидатурите до три, а последният етап с "тройката", която се подава от наша страна на Европрокуратурата, е изцяло политически и е зависел изцяло от МП и Министерския съвет.
Точно тогава идва разместването и изтикването нагоре на Георгиева, която обаче после се обърна и започна да дава нелицеприятни показания и сведения за Пеевски, ръководството на прокуратурата и пр.

"Дори в лъжата няма логика... Остава мистерия как през 2020 г, докато ПП още не е политически субект, Борисов нарочно ще назначи някой, който да го разследва!" (всъщност, по регламента на ЕП българският европейски прокурор дори не участав в разследвания в България - това прави избрана "тройка" прокурори от други държави - б.р. на Клуб Z).
Петков продължава:
"Връщам се към GLOBSEC, където съм поканен на два панела като българския премиер, който наистина се е противопоставил на путинската агресия. Огледах се и Борисов го няма тук.
Дали защото 70-те руски агенти, които изгоних, са действали свободно по негово време, докато той е договрял „Турски поток” по същото време, когато е изпълнявал командите на Пепи Еврото да нагласи и процедурата за европейски прокурор?
Още по темата
- ДЕНЯТ В НЯКОЛКО РЕДА: как "се избира" европрокурор, бангаранга в МС, Борисов се страхува
- Избра ли Петьо Еврото вместо правителството европейския ни прокурор - искат изслушване на Борисов и Данаил Кирилов
- Борисов: Притеснен съм, нямам частна охрана
- ДЕНЯТ В НЯКОЛКО РЕДА: Пепи Еврото - с глоба, депутатските заплати пак ще се вдигат на 3 месеца