Президентът на САЩ Доналд Тръмп поиска уволнението на телевизионния водещ Джими Кимъл заради негова шега, отправена срещу първата дама Мелания Тръмп, предадоха световните агенции.
„Нещата стигнаха наистина прекалено далеч. Джими Кимъл трябва незабавно да бъде изгонен от "Дисни" и от "Ей Би Си”, написа президентът в социалната си мрежа.
Повод за реакцията е монолог на Кимъл от миналата седмица, в който той се пошегува, че първата дама „грее като бъдеща вдовица“

Мелания Тръмп също разкритикува водещия и го обвини в „омразна и агресивна реторика“. Случаят възобнови напрежението между Кимъл и администрацията на Тръмп, след като през миналата година водещият беше временно отстранен от ефир заради свои шеги по адрес на президента.
После обаче, поради обществения натиск, продуцентите се огънаха и го върнаха.

Още по темата
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни