Руските сили са екзекутирали петима украински военнопленници, съобщи украинският омбудсман Дмитро Лубинец, цитиран от Ройтерс и Укринформ, предава БТА.
Лубинец заяви в Телеграм, че руските войски са застреляли петимата невъоръжени войници, след като са ги пленили. Той не съобщава други подробности, но ще докладва този факт на ООН.
"Руските военнопрестъпници, които разстрелват украински военнопленници, трябва да бъдат изправени пред международен трибунал и наказани с най-тежкото наказание, предвидено от закона", добави Лубинец.
Засега няма коментар от Москва, но при предишни случаи Кремъл е отричал извършването на военни престъпления.
Според Укринформ на 22 ноември руски войници са екзекутирали четирима украински бойци, заловени при щурм на Покровското направление.
Още по темата
- ДЕНЯТ В НЯКОЛКО РЕДА: Радев си приписа 900 млн. по ПВУ, Шишков обеща детска болница, нова версия за Банско
- Шеф на руски завод за дронове е тежко ранен след взрив на автомобила му
- Русия създава войски за дронове, Путин разпореди рокади в армията
- “Податливи на руско влияние". България е в дъното на европейската класация за разузнавателни служби
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни