След месец и половина лечение на контузия в глезена, Александър Везенков се завърна в игра за "Сакраменто Кингс" в НБА. Тимът му победи "Юта Джаз" със 127:106, а българинът реализира 5 точки, една асистенция, направи 2 "борби" и "открадна" две топки.

Най-полезният баскетболист в Евролигата за изминалия сезон влезе в края на първата четвърт за кратко, а през второто полувреме получи повече време за изява. Общо около 9 минути. Отбеляза "тройка" и 2 т.

Кийгън Мъри беше най-резултатен за "Сакраменто" с 25 точки, а по 24 вкараха Харисън Барнс и Диарън Фокс.

"Кралете" загубиха предишните си два мача - срещу "Далас Маверикс", така се отдалечиха от шестото място в класирането на Западната конференция и намалиха шансовете си за директно класиране в плейофите.

Тимът ще спори за две места в елиминациите най-вероятно срещу "Финикс Сънс", "Лос Анджелис Лейкърс" и "Голдън Стейт Уориърс" като поставен и все още има много добри шансове да продължи във втората фаза на сезона.